ruler

Ktorá veľkosť je tá správna? Vyhľadajte správnu veľkosť bicykla online pomocou nášho vyhľadávača bicyklov.

  1. Vaše dieťa je medzi dvoma veľkosťami bicyklov a vy si nie ste istí, či sa tá menšia veľkosť ešte oplatí?
  2. Zaujíma vás, či vaše dieťa potrebuje odrážadlo alebo už zvládne jazdu na bicykli?
  3. Premýšľate o tom, či by vaše dieťa mohlo preskočiť jednu veľkosť?

Tu od nás dostanete všetky dôležité informácie, aby ste našli ten správny woom bike pre vaše dieťa!

Čo presne znamená "správna veľkosť"??

Pre každé dieťa existuje presne jeden bicykel, ktorý mu perfektne sadne. Všeobecné pravidlo znie: bicykel by sa nikdy nemal kupovať príliš veľký, - s úmyslom, že sa bude môcť využívať dlhšiu dobu - ale presne taký, aký zodpovedá aktuálnej výške dieťaťa. Pretože pri detskom bicykli môže pár centimetrov viac alebo menej znamenať rozdiel medzi frustráciou a radosťou z bicyklovania. Správna veľkosť preto znamená: s minimálnou výškou sedla by vaše dieťa malo byť stále schopné pohodlne dosiahnuť oboma nohami na zem, bez toho, aby muselo zmeniť držanie tela, alebo aby sa viditeľne cítilo neisté. Najmä pre začiatočníkov a menej skúsené deti je tento obojstranný kontakt so zemou mimoriadne dôležitý pre bezpečné používanie bicykla. Ak vaše dieťa stojí na zemi a bicykel má medzi nohami, malo by byť medzi hornou trubkou a rozkrokom dostatok miesta, aby si dieťa počas trochu prudšieho zostupu z bicykla nenarazilo hornou trubkou do rozkroku.

position 1 position 2

Nasadnúť a vyraziť!

Ak máte možnosť, nechajte svoje dieťa vyskúšať woom bike, ktorý ste preňho vybrali. Pomerne rýchlo uvidíte, či vaše dieťa bezpečne zvládne veľkosť bicykla a cíti sa na ňom pohodlne - celkom podľa hesla: Nasadnúť a vyraziť! Alebo prinajmenšom odvážne rolovať.

Translation missing: sk-SK.pages.tipsAndTricks.articles.correctSize.article.p2_4_html

Pokiaľ nemáte túto možnosť, môžete si v našom online obchode celkom nezáväzne objednať woom bike podľa vášho výberu a bezplatne ho do 30 dní vrátiť alebo ho vymeniť, ak by nebol vhodný. Zaplatíte len poštovné. Ak chcete nájsť online ten správny woom bike, použite jednoducho náš vyhľadávač bicyklov.

Náš vyhľadávač bicyklov

Nájdete ho v ponuke bicyklov vo formulári s názvom „Nájdi ten správny bicykel!“. Ak tam zadáte všetky požadované informácie o vašom dieťati, zobrazí sa vám bicykel, ktorý by sme vám rozhodne odporučili, aby vaše dieťa mohlo bezpečne jazdiť a malo radosť z bicyklovania. Náš vyhľadávač bicyklov sa na prvý pohľad môže zdať jednoduchý, stojí však za ním náš náročne vyvinutý systém určovania veľkostí, ktorý je základom všetkých woom bikov a do ktorého sme vložili veľa štatistických údajov o anatómii detí. Preto je náš vyhľadávač bicyklov skutočne najlepším spôsobom, ako nájsť online ten správny woom bike pre vaše dieťa.

V zásade sú skutočne rozhodujúce len dva faktory: výška vášho dieťaťa a jeho vodičské zručnosti. A práve tieto dva faktory sa berú do úvahy v našom vyhľadávači bicyklov. Aby ste si boli istí, že do nášho vyhľadávača bicyklov zadávate všetko správne, chceli by sme stručne vysvetliť tieto dva faktory.

Výška

Po zadaní veku vášho dieťaťa môžete voliť medzi hodnotami "nízky" (small), "priemerný" (average) a "vysoký" (tall), aby ste zadali výšku vášho dieťaťa. Tu by ste mali zvážiť, aké vysoké je vaše dieťa v porovnaní s rovesníkmi: je väčšina ostatných detí v jeho veku o hlavu nižšia ako vaše dieťa? V tom prípade zvoľte pre jeho vek skôr hodnotu "vysoký". Alebo je vaše dieťa rovnako vysoké, ako ostatné rovnako staré deti? Potom má pravdepodobne "priemernú" výšku. Ak si stále nie ste istí, môžete sa tiež pozrieť do brožúrky starostlivosti o dieťa alebo použiť online kalkulačku výšky.

Zručnosť

Pokiaľ ide o faktor zručností, môžete si vybrať medzi "začiatočníkom" (Beginner) a "pokročilým" (Advanced). Je vaše dieťa skôr váhavé, opatrné a nemá žiadne skúsenosti s bicyklovaním, prípadne je ešte veľmi neisté pri jazde na bicykli? Nevie ešte samo vyštartovať alebo bezpečne jazdiť v zákrutách? Potom by sme vaše dieťa klasifikovali ako „začiatočníka“. Alebo opačne, je vaše dieťa skutočným pohybovým talentom, ktorý odvážne a zručne čelí akejkoľvek športovej výzve a už bezpečne jazdí na bicykli? Vie teda samostatne nasadnúť a zosadnúť, vyštartovať, jazdiť v zákrutách a včas zabrzdiť? Potom by ste tu mali zvoliť "pokročilý".

Po tomto zadaní sa vám nakoniec zobrazí ten vhodný woom bike pre vaše dieťa a môžete si byť istí, že zobrazená veľkosť je presne tá správna pre vaše dieťa.

Prečo (vlastne) neuvádzame dĺžky vnútornej strany nôh

Aj keď sa o dĺžkach vnútornej strany nôh (nazývanej tiež „vnútorná dĺžka nohy“ alebo „dĺžka kroku“) hovorí vždy znova a znova: oveľa dôležitejšie ako vnútorná dĺžka nohy vášho dieťaťa sú jeho vodičské zručnosti. Dieťa s dobrou motorikou môže bez problémov ovládať aj o niečo väčší bicykel a jazdiť na ňom bezpečne, zatiaľ čo dieťa s rovnakou výškou s menšími pohybovými zručnosťami sa na tom istom bicykli nebude cítiť bezpečne a bude mať pocit neistoty. Ak v štatisticky získavaných údajoch porovnáte dĺžky vnútornej strany nôh detí rovnakého veku, veľmi sa nelíšia od priemernej hodnoty. Ak zároveň vezmete do úvahy, že pri meraní vnútornej dĺžky nohy môže dôjsť k nepresnému meraniu s rozdielom niekoľkých centimetrov, v závislosti od oblečenia a postupu pri meraní, je zrejmé, prečo dĺžka vnútornej nohy nie je rozhodujúca. Z tohto dôvodu celkom vedome nešpecifikujeme údajne vhodné dĺžky vnútornej strany nôh pre naše bicykle. Sme presvedčení o tom, že náš vyhľadávač bicyklov je tým najlepším nástrojom na určenie správnej veľkosti bicykla.

Ak vám napriek tomu dĺžka vnútornej strany nôh leží na srdci, nájdete nižšie prehľad so zodpovedajúcou dĺžkou vnútornej strany nôh, ktorú by sme použili zakaždým ako minimálnu dĺžku pre naše bicykle. My však takí nie sme. ;)

Správne meranie dĺžky vnútornej strany nôh

Ak chcete čo najpresnejšie zmerať dĺžku vnútornej strany nohy vášho dieťaťa, postupujte takto:

  1. Postavte svoje dieťa v ponožkách a nohaviciach, ktoré by malo oblečené aj pri jazde na bicykli tak, aby stálo vyrovnané pri stene.
  2. Vezmite knihu s tvrdým obalom a položte ju chrbtom knihy smerom hore do rozkroku vášho dieťaťa s rovnakým ľahkým tlakom, aký by vyvíjalo sedlo pri jazde na bicykli.
  3. Na stene ceruzkou označte okraj chrbta knihy.
  4. Následne odmerajte metrom, v čo možno najzvislejšej polohe, vzdialenosť od podlahy k označenému bodu. Výsledok v centimetroch zodpovedá dĺžke vnútornej strany nohy vášho dieťaťa.
  5. Potom môžete porovnať nameranú hodnotu s našimi najnižšími údajmi k dĺžke vnútornej strany nohy.

Ešte odrážadlo alebo už bicykel?

Možno vaše dieťa vo veku jeden a pol alebo dva a pol roka jednoducho ešte nemá záujem jazdiť na odrážadle, a to je úplne v poriadku. Každé dieťa je iné a malo by sa samo rozhodnúť, kedy je pripravené pre jazdu na odrážadle. V každom prípade by sa vaše dieťa malo naučiť jazdiť na odrážadle skôr, ako sa začne učiť jazdiť na bicykli, pretože pritom trénuje rovnováhu, ktorá je rozhodujúca pre jazdu na bicykli a postupne sa učí aj používať ručnú brzdu.

Pre deti, ktoré sa o jazdu na odrážadle začnú zaujímať až neskôr, je tu naše špeciálne vyvinuté odrážadlo woom 1 PLUS, ktoré má 14 palcov a je preto väčšie ako klasické 12-palcové odrážadlo pre začiatočníkov. Pretože deti zvládnu jazdu na odrážadle relatívne rýchlo, je už vopred na odrážadle woom 1 PLUS namontovaná naša podložka SURFBOARD, s ktorou robí jazda na odrážadle obzvlášť veľkú radosť: keď je už udržiavanie rovnováhy samozrejmosťou a vaše dieťa sa pohybuje s odrážadlom rýchlejšie, môže jednoducho položiť nohy na podložku a nechať sa unášať pocitom kĺzania.

woom 1
woom 1
woom 1 PLUS
woom 1 PLUS

Prvý bicykel - woom 2 alebo woom 3?

Najčastejšia otázka, ktorú dostávame v súvislosti s veľkosťou je asi tá, kde sa pýtate na správnu veľkosť pre úplne prvý bicykel: woom 2 alebo woom 3?

Obzvlášť pri prvom bicykli o to viac platí: bicykel by sa nemal kupovať príliš veľký. Aj keď vaše dieťa odrážadlo už bezpečne ovláda, musí sa predsa len pri prechode na bicykel naučiť šliapať do pedálov, zároveň však musí udržiavať rovnováhu, riadiť, brzdiť a jazdiť v zákrutách. Spočiatku je to tak trochu malá výzva a preto vaše dieťa potrebuje istotu. Práve táto mu spravidla chýba, ak je bicykel príliš veľký, myslí sa tým, ak len s námahou dosiahne špičkami chodidiel na zem. Pre náš vyhľadávač bicyklov to znamená, že keď prechádzate z odrážadla na bicykel, mali by ste zhodnotiť zručnosť svojho dieťaťa ako "začiatočníka", aj keď už je na odrážadle skutočným profesionálom.

woom 2
woom 2
woom 3
woom 3
Pamätajte: prvý bicykel hrá pre vaše dieťa dôležitú úlohu pri rozvíjaní radosti z jazdy na bicykli. Aj keď je bicykel po skončení leta už možno príliš malý, investícia stála za to, ak vášmu dieťaťu jazda na bicykli prináša radosť a nadšenie a jazdí na ňom bezpečne. A keďže sú naše bicykle veľmi kvalitné a so stabilnou hodnotou, môžete okrem toho pri ďalšom predaji krátko používaného woom biku dosiahnuť veľmi vysokú predajnú cenu.

Preskočenie jednej veľkosti

Ovláda vaše dieťa už bezpečne jazdu na bicykloch woom 2, woom 3 alebo woom 4 a vy premýšľate, či by mohlo preskočiť jednu veľkosť? Aj pri tomto rozhodnutí vám pomôže nechať dieťa vyskúšať bicykel a opýtať sa nášho vyhľadávača.

V zásade by sme neodporúčali preskočiť veľkosť. Takýto skok netreba podceňovať, najmä preto, že od bicyklov woom 4 a väčších je ešte aj radenie rýchlostí zaradené ako nový komponent, ktorý si od vášho dieťaťa vyžaduje dodatočnú pozornosť. Aj keď vaše dieťa už jazdí na bicykli veľmi isto a špičkami dosiahne na zem u bicykla s ďalšou väčšou veľkosťou, mali by ste mať na pamäti, že takýto skok znamená nielen väčší rám, ale aj väčšiu váhu bicykla, a že vaše dieťa zvládne ovládanie menšej veľkosti celkovo s menšou námahou. Najmä v situáciách, ktoré si vyžadujú rýchle reakcie.

Náš systém určovania veľkosti sme starostlivo premysleli: je navrhnutý tak, aby vaše dieťa sedelo v každom veku na tom správnom bicykli. Skoky tento systém nezohľadňuje. S našou prednou časťou Vario od veľkosti bicykla woom 4 rastú riadidlá nielen do výšky, ale aj do dĺžky, a preto je možné bicykle používať skutočne dlho a zároveň ponúkajú vášmu dieťaťu vždy optimálne držanie tela pri sedení.

Naša misia

Sprostredkovať deťom radosť z bicyklovania. To je naša misia. Láska k bicyklovaniu sa môže vyvinúť, len ak sa vaše dieťa cíti na bicykli bezpečne a pohodlne a má nad ním úplnú kontrolu. Pri veľkosti bicykla, do ktorej musí vaše dieťa ešte len „dorásť“, tento dôležitý predpoklad vo väčšine prípadov chýba.

vyhľadávač bicyklov
Hore
Cookies help us deliver our services. By using our services you agree to our use of cookies.  More info